Mezoterapia – przegląd metod

Redakcja 27 lutego 2014 0
Mezoterapia – przegląd metod

Streszczenie
Mezoterapia jest niechirurgicznym zabiegiem medycznym znanym od lat 50. XX wieku. Początkowo miała ograniczać się do leczenia zespołów bólowych, jednak wkrótce okazało się, że znajduje zastosowanie w profilaktyce i leczeniu niektórych schorzeń dermatologicznych. W medycynie estetycznej i kosmetologii mezoterapię stosuje się w celu przywrócenia estetycznego wyglądu skóry, poprawienia jej kondycji i niwelowania oznak starzenia się. W artykule dokonano przeglądu metod mezoterapii.

Słowa kluczowe: mezoterapia, mezoterapia igłowa, mezoterapia bezigłowa, mezoterapia mikroigłowa

Abstract
Mesotherapy is non-surgical medical procedure known since the ‘50s last century. In the beginning it was limited to pain ailments treatment, however it came out, that finds application in prophylaxis and treatment of some skin diseases. In aesthetic medicine and cosmetology mesotherapy is applied to restore skin appearance, improve it’s condition, counteract the signs of aging.

Key words: mesotherapy, needle mesotherapy, no-needle mesotherapy, micro needle mesotherapy

Anna Drobnik
Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu
ul. Piotrkowska 278, 90-361 Łódź
tel. +48 42 683 44 46
e-mail: a.drobnik@medyk.edu.pl

Czytaj więcej …

Napisz komentarz »

Zasubskrybuj nasz newsletter!

free newsletter templates powered by FreshMail
 

free newsletter templates powered by FreshMail
 

Dalszym korzystaniem z witryny, wyrażasz zgodę na wykorzystanie cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Zamknij