Genetyka zmienia oblicze dzisiejszej kosmetologii

Redakcja 26 kwietnia 2018 0
Genetyka zmienia oblicze dzisiejszej kosmetologii

Laboratorium Kosmetyczne Norel Dr Wilsz wraz z naukowcami z Laboratorium Genetycznego Vitagenum stworzyło nowatorski program spersonalizowanej pielegnacji skóry opartej na analizie materiału genetycznego. GENO Dr Wilsz to pierwszy tego typu program pielęgnacji skóry opracowany przez dwa polskie zespoły naukowo-badawcze.
Cały projekt genokosmetyczny na każdym etapie wdrażania wyróżnia się innowacyjnym podejściem do pielęgnacji skóry. Dotyczy to zarówno samego badania i wyboru z wielu tysięcy genów tych markerów genetycznych, które są kluczowe dla zachowania młodego wyglądu, jak i stworzenie innowacyjnych genokosmetyków.
Aktualnie nie ma polskich produktów tego segmentu na rynku kosmetyki profesjonalnej. Genokosmetyki GENO dr Wilsz są pierwszym tego typu produktem polskiej produkcji.

 

Anna Lechowicz

kosmetolog, specjalista ds. wdrożeń w Laboratorium Kosmetycznym Norel Dr Wilsz

dr n. med. Michał Bartosik

Laboratorium Genetyczne Vitagenum, Katedra i Zakład Biologii z Genetyką Uniwersytetu Medycznego w Lublinie

 

Czytaj całość: Kosmetologia Estetyczna, vol. 7(2), 2018, 137

Napisz komentarz »

Zasubskrybuj nasz newsletter!

free newsletter templates powered by FreshMail
 

free newsletter templates powered by FreshMail
 

Dalszym korzystaniem z witryny, wyrażasz zgodę na wykorzystanie cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Zamknij