Szkoda w przypadku zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Prawne możliwości działania

Redakcja 1 maja 2017 0
Szkoda w przypadku zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Prawne możliwości działania

Przedstawiona kwalifikacja dotyczy sytuacji, gdy lekarz podczas zabiegu medycyny estetycznej wyrządzi szkodę, co zmusza do odpowiedzi na pytanie: jak aktualne prawo może pomóc w takiej sytuacji? Interpretując różne obszary przepisów prawnych, dochodzimy do wniosku, że w takim przypadku lekarzowi może grozić odpowiedzialność karna, zawodowa i cywilna.

 

dr Rafał Patryn

doktor prawa, pracuje naukowo na Uniwersytecie Medycznym na stanowisku adiunkta. Główne zainteresowania naukowe dotyczą: prawa medycznego, prawa cywilnego, odpowiedzialności cywilnej lekarza, odpowiedzialności odszkodowawczej podmiotów leczniczych, prawnej analizy polskich i europejskich zasad dotyczących sektora świadczeń medycznych i prywatnego rynku usług medycznych. Jest autorem licznych publikacji z dziedziny: prawa medycznego, etyki lekarskiej i bioetyki. Prowadzi zajęcia z prawa medycznego na wydziale lekarskim i kursy do Lekarskiego Egzaminu Końcowego, jest również wykładowcą na szkoleniach specjalizacyjnych dla lekarzy i lekarzy stomatologów. Jest członkiem Wojewódzkiej Komisji do spraw Orzekania o Zdarzeniach Medycznych w Lublinie

Tekst był konsultowany z Polskim Towarzystwem Medycyny Estetycznej i Anti-Aging

 

Czytaj całość: Kosmetologia Estetyczna, 2, 2017, 205

Napisz komentarz »

Zasubskrybuj nasz newsletter!

free newsletter templates powered by FreshMail
 

free newsletter templates powered by FreshMail
 

Dalszym korzystaniem z witryny, wyrażasz zgodę na wykorzystanie cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Zamknij