Sucha skóra latem – problem dermatologiczny i kosmetyczny

Redakcja 29 czerwca 2016 0
Sucha skóra latem – problem dermatologiczny i kosmetyczny

Termin „sucha skóra” (xerosis) opisuje stan patologii skóry, który objawia się jej nadmiernym złuszczaniem, szorstkością, tendencją do pękania naskórka, swędzeniem oraz zaczerwienieniem skóry. Towarzyszy nie tylko wielu dermatozom, ale może również stanowić jeden z ważniejszych problemów pielęgnacyjnych w praktyce kosmetycznej. Sucha skóra w okresie letnim jest problemem przejściowym w pielęgnacji, zależnym od działania niekorzystnych czynników środowiskowych. Jednak niewłaściwa lub niedostateczna pielęgnacja suchej skóry w okresie wakacyjnym może znacząco wpłynąć na przyśpieszenie procesu starzenia.

 

Aleksandra Czarnota

mgr kosmetolog, główny szkoleniowiec i specjalista ds. kosmetyki profesjonalnej Janssen Cosmetics oraz Inspira: Med, trener CIBTAC, ekspert ds. starzenia się skóry, autorka dermokosmetycznych programów pielęgnacyjnych

Janssen Cosmetics Polska
ul. Krośnieńska 17/2L
35-505 Rzeszów
T: +48 17 740 15 10
E: ola.czarnota@wp.pl

 

Czytaj całość: Kosmetologia Estetyczna, 3, 2016, 251

Napisz komentarz »

Zasubskrybuj nasz newsletter!

free newsletter templates powered by FreshMail
 

free newsletter templates powered by FreshMail
 

Dalszym korzystaniem z witryny, wyrażasz zgodę na wykorzystanie cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Zamknij