Ochrona przeciwsłoneczna – przykazania urlopowicza

Redakcja 29 czerwca 2016 0
Ochrona przeciwsłoneczna – przykazania urlopowicza

Rynek kosmetyczny wypełniony jest produktami przeznaczonymi do ochrony przeciwsłonecznej. Czy potrafimy jednak wybrać odpowiedni  rodukt? Nie od dzisiaj wiemy, że promieniowanie ultrafioletowe wpływa bardzo negatywnie na jakość i wygląd naszej skóry, jest przyczyną nowotworów, uszkadza wzrok i struktury DNA. Z drugiej strony jest niezbędne do życia. W odpowiednich dawkach poprawia formę psychiczną i fizyczną, aktywuje syntezę witaminy D3 oraz pomaga w leczeniu chorób dermatologicznych.
Każdy kosmetyk, który stosujemy, musi być przede wszystkim bezpieczny. Produkty fotoprotekcyjne powinny zabezpieczać nas przed promieniowaniem UVB i UVA. Muszą być trwałe, nie mogą podrażniać oraz wnikać głębiej niż do granicy skóry właściwej. Grupa tych kosmetyków pochłania, odbija i rozprasza promieniowanie ultrafioletowe.

 

mgr Natalia Galas

kosmetolog
Gabinet dermatologii ogólnej i estetycznej dr Edyty Engländer
M: +48 660 627 217
E: nataliagalas1@gmail.com

 

Czytaj całość: Kosmetologia Estetyczna, 3, 2016, 247

Napisz komentarz »

Zasubskrybuj nasz newsletter!

free newsletter templates powered by FreshMail
 

free newsletter templates powered by FreshMail
 

Dalszym korzystaniem z witryny, wyrażasz zgodę na wykorzystanie cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Zamknij