Korekcja zmarszczek i bruzd na skórze twarzy

Redakcja 29 lutego 2016 0
Korekcja zmarszczek i bruzd na skórze twarzy

Pierwsze zmarszczki na skórze twarzy pojawiają się, zanim jeszcze nastąpi wyraźne zmniejszenie elastyczności skóry. Najszybciej tworzą się w miejscach najbardziej mimicznych:
• na czole;
• wokół oczu;
• koło ust;
• na skórze policzków i dekoltu.
U poszczególnych osób z różną intensywnością pogłębiają się też fizjologiczne bruzdy w okolicy fałdów nosowo-wargowych, w kącikach ust i na policzkach. Jedną z najlepszych metod likwidowania zmarszczek i bruzd jest ich wypełnianie różnymi materiałami. Natomiast typowe zmarszczki mimiczne likwiduje się za pomocą zabiegu z użyciem botuliny. Botulina najlepiej działa na zmarszczki mimiczne, a wypełnienia na zmarszczki strukturalne i innego typu.

Maria Noszczyk
lekarz, dermatolog, wykładowca w Wyższej Szkole Zawodowej Kosmetyki i Ochrony Zdrowia oraz w Międzynarodowym Cenrum Anty Aging, członek i założyciel Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych, Towarzystwa Medycyny Przeciwstarzeniowej i Anty Aging członek ESCAD

Czytaj całość: Kosmetologia Estetyczna, 1, 2016, 77

Napisz komentarz »

Zasubskrybuj nasz newsletter!

free newsletter templates powered by FreshMail
 

free newsletter templates powered by FreshMail
 

Dalszym korzystaniem z witryny, wyrażasz zgodę na wykorzystanie cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Zamknij