Aminokwasy w kontekście chorób cywilizacyjnych

Redakcja 29 czerwca 2016 0
Aminokwasy w kontekście chorób cywilizacyjnych

W obliczu zwiększającej się ilości zachorowań na schorzenia cywilizacyjne mamy do czynienia ze zrozumiałym wzrostem zainteresowania profilaktyką mogącą zmienić ten stan. W 2010 roku odnotowano w Polsce 140 tys. nowo zdiagnozowanych przypadków nowotworów złośliwych. Na świecie co 10 sekund umiera jedna osoba w następstwie cukrzycy. Według szacunku Międzynarodowej Federacji ds. Cukrzycy IDF (International Diabetes Federation) w Europie zdiagnozowano tę chorobę u 25 mln osób. Podejrzewa się, że liczba ta jest dwa razy większa, ponieważ znaczna część osób nie jest świadoma tej choroby. Rocznie na różnego rodzaju schorzenia układu krążenia w Polsce leczonych jest 1,5 mln osób. Te liczby są porażające i rzucają światło na przyczyny ciągłych problemów w Służbie Zdrowia.

 

dr Jacek Radwański

specjalista w zakresie medycyny żywienia, trener, psychodietetyk, naturopata, prekursor terapii sokami w Polsce, autor książki Sokoterapia oraz licznych artykułów, skryptów, konsultant II stopnia medycyny komórkowej dra Ratha, diagnosta medycyny informacyjno-energetycznej i termoregulacyjnej, wykładowca akademicki Centrum Medyczno-Rehabilitacyjne Rmedica

T: +48 22 499 43 10
M: +48 503 303 480
W: rmedica.pl

 

Czytaj całość: Kosmetologia Estetyczna, 3, 2016, 233

Napisz komentarz »

Zasubskrybuj nasz newsletter!

free newsletter templates powered by FreshMail
 

free newsletter templates powered by FreshMail
 

Dalszym korzystaniem z witryny, wyrażasz zgodę na wykorzystanie cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Zamknij