Prawda i mity o żelu – okiem praktyka

Redakcja 20 października 2012 0
Prawda i mity o żelu – okiem praktyka

Przedłużaniem paznokci zajmuję się od 2007 roku, to długi czas. Wielu kobietom tipsy nadal kojarzą się z pstrokatymi, kolorowymi i długimi paznokciami. Stąd też niechęć do takiej właśnie metody upiększania. Jednak moda i trendy zmieniają się, powstają nowe technologie w kosmetyce, które powodują, że coraz trudniej nam jest określić, czy dana
zmiana jest naturalna, czy też może jest wynikiem ingerencji specjalisty.
Żelowanie naturalnej płytki paznokcia jest dzisiaj jednym z najbardziej popularnych zabiegów poprawiających jej wygląd. Istnieje jednak wiele sprzecznych poglądów dotyczących tej metody. W czym tkwi problem i której opinii zaufać?
Żel używany w technice utwardzania płytki paznokciowej jest związkiem chemicznym, który pod wpływem działania światła UV twardnieje, tworząc na płytce paznokciowej jednolitą warstwę. Ten proces nazywamy polimeryzacją.
Aby ta warstwa dobrze przylegała do paznokcia, płytkę należy odpowiednio przygotować.

Dorota Saganowska
Studio Stylizacji BABINIEC, Wrocław

Czytaj całość: Kosmetologia Estetyczna, 1 (3), 2012, 216-217

Napisz komentarz »

Zasubskrybuj nasz newsletter!

free newsletter templates powered by FreshMail
 

free newsletter templates powered by FreshMail
 

Dalszym korzystaniem z witryny, wyrażasz zgodę na wykorzystanie cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Zamknij